ساختمان لوکس

معرفی سازندگان ، معماران ، طراحان ، صنایع لوکس

تماس با ما 22449253

فرمانیه اندرزگو

شنبه - پنجشنبه 9 صبح - 6 عصر

بالا
m

خانه های کوچک چرخ سوار! : انعطاف پذیری و تحرک در معماری مقیاس کوچک

مشخص نیست که این چرخ در کجا و چه زمان اختراع شده است ، اما طبق گفته های دیوید آنتونی ، انسان شناس آمریکایی ، نویسنده کتاب تاریخچه چرخ ، مجموعه ای از شواهد باستان شناسی مربوط به وسایل نقلیه چرخ دار مربوط به 3400 سال قبل از میلاد مسیح در اوراسیا و میانه وجود دارد مشرق از زمان ایجاد آن ، چرخ انقلابی در نحوه مدیریت بشر در بسیاری از فعالیت ها ، به ویژه حرکت در اطراف ایجاد کرده است.
در معماری ، زمینه ای که مربوط به اشغال فضاهایی با سازه های قوی و عمدتاً دائمی است ، ممکن است در ابتدا چرخ ها تا حدودی نامناسب به نظر برسند. با این حال ، به دلیل محبوبیت بیشتر خانه هایی با ابعاد کوچک و قابل جابجایی ، که بسیاری از عملکردهای یک اقامتگاه را در حداقل فضاها متمرکز می کند ،
امکان جدیدی برای معماری در حال ظهور است: جابجایی ..
خانه های کوچک ، وقتی روی چرخ طراحی می شوند ، شبیه مفهوم تریلر یا وسایل نقلیه تفریحی هستند ، اما تفاوت اصلی بین آنها در عملکرد اصلی آنها است. در حالی که تریلرها وسایل نقلیه مجهز به امکانات اقامتی هستند ، خانه های چرخ دار خانه هایی هستند که مجهز به ابزاری هستند که تحرک آنها را امکان پذیر می کند.
دفتر معماری مردم (PAO)

از آنجا که این خانه های در مقیاس کوچک معمولاً در مناطق روستایی یا حومه ای واقع شده اند ، معلوم می شود که جایگزینی پایه ها با چرخ ، مزیتی در سازگاری و سازگاری با زمینه های مختلف است. این سازگاری منجر به کاهش تأثیرات محیطی می شود – به خصوص از آنجا که نیازی به حفاری یا کارهای خاکی نیست – و خودکفایی قابل توجهی را در خانه فراهم می کند.

دفتر طراحی صنعتی مردم (PIDO)

در چهار پروژه زیر از انعطاف پذیری ، عملکرد و تحرک حاصل از استفاده از چرخ به جای پایه در خانه های کوچک مقیاس بهره مند هستند. آنها را بررسی کنید:
خانه سه چرخه و باغ سه چرخ / دفتر معماری مردم (PAO) + دفتر طراحی صنعتی مردم (PIDO)

خانه سه چرخه و باغ سه چرخه برای پرداختن به موضوع نمایشگاه Get It Louder 2012 طراحی شده اند. ناتوانی در تملک زمین شرط اساسی در چین است که از بسیاری از کشورهای غربی منحصر به فرد است. خانه سه چرخه آینده ای را پیشنهاد می کند که در آن رابطه موقتی و طبیعت عمومی بین مردم و سرزمینی که اشغال می کنند پذیرفته شود. خانه سه چرخه نیز آزمایشی با پلاستیک تا شده به عنوان یک روش ساخت است. با استفاده از روتر CNC ، هر قطعه از خانه بریده می شود و به صورت مسطح نمره گذاری می شود و سپس تا می شود و به شکل جوشکاری می شود.

یک خانه کوچک استرالیایی / CABN

CABN

یک خانه کوچک استرالیایی / CABN. با مجوز از CABN
CABN برای طراحی پروژه ای برای کمک به مردم در قطع ارتباط با دنیای مبتنی بر مصرف گرایی و استبداد زندگی آنلاین راه اندازی شد. نتیجه در خانه های کوچک کاملاً خارج از شبکه ، پایدار و سازگار با محیط زیست که در برخی از مناظر خیره کننده و محرک استرالیای جنوبی واقع شده اند.

رولینگ هاتس / اولسون کندیگ. تصویر: Chad Kirkpatrick / Olson Kundig


Rolling Huts چندین مرحله بالاتر از کمپینگ است در حالی که در طراحی خود با تکنولوژی پایین و کم تأثیر باقی مانده است. مالک این سایت را خریداری کرده است ، که قبلاً یک اردوگاه RV بود ، با این هدف که اجازه دهد منظره به حالت طبیعی خود برگردد. چرخ ها سازه های بالای چمنزار را بلند می کنند و منظره ای بدون مانع از طبیعت و چشم انداز کوه های اطراف را فراهم می کنند.

رولینگ هاتس

خانه تعطیلات / هریستینا هریستوا

بودجه محدود یک خانواده جوان و تمایل به ساخت کنار دریا به روشی کمتر تهاجمی ، دلایلی بود که آنها تصمیم گرفتند این ساختمان 9 متر مربعی را بر روی چرخ بنا کنند. همچنین محدودیت هایی که به اندازه وسایل نقلیه ای که می توانست آزادانه در جاده ها حرکت کند ، سرکشی می کند ، اندازه این خانه کوچک را تعیین می کند.

 

<div id=”pos-article-display-19619″></div>

اولین مرجع صنعت لوکس ساختمان در ایران معرفی سازندگان ، معماران ، طراحان ، صنایع لوکس

ارسال یک نظر